Aktualności
Transmisje i meczeSkróty meczów

Podolski: Boje się o przyszły sezon

, , Kamil GierobaPodolski: Boje się o przyszły sezonfot. Fot. Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lukas Podolski nie boi się szczerze wypowiadać o syutacji Górnika Zabrze.

Podolski: U nas wygląda to na razie nieprofesjonalnie

Górnik Zabrze staje przed nowymi wyzwaniami, mając jednocześnie w zanadrzu plany, które mogą odmienić losy klubu. Ostatnia konfrontacja z Legią Warszawa, zakończona wynikiem 1:3, nie była przełomem, ale rzuciła światło na istotne aspekty dotyczące przyszłości drużyny.

Spotkanie z Legią Warszawa, choć zakończone porażką, było dla Górnika Zabrze ważnym testem możliwości. Drużyna, która marzyła o zbliżeniu się do czołówki, musiała zmierzyć się z rzeczywistością. Mimo przegranej, widoczne są zarysy drużyny, która ma potencjał do gry na wyższym poziomie. Trener Jan Urban nie ustaje w wysiłkach, aby wydobyć z zespołu to, co najlepsze, podczas gdy kibice wciąż wierzą w odrodzenie klubowych aspiracji.

W kontekście trudnej sytuacji, jaką przechodzi Górnik, każde spotkanie staje się okazją do weryfikacji strategii i przekonania o słuszności obranego kierunku. Przegrana z Legią nie zatrzymuje planów na przyszłość, w której klub ma szansę na poprawę swojej pozycji i zbudowanie silniejszego, bardziej zgranych zespołu.

Zmiana perspektywy – klucz do sukcesu

Lukas Podolski, choć rozczarowany ostatnim wynikiem, nie traci ducha i wierzy w lepsze jutro dla Górnika Zabrze. 

– Jak mamy gdzieś szansę wyskoczyć wyżej, to wychodzimy na taki mecz bez trochę energii czy emocji. Ogólnie nie ma co ukrywać. Gramy dobry sezon, pomimo wszystkich problemów z wypłatami. Gramy też prawie całe rozgrywki bez prezesa i dyrektora sportowego. Dlatego ja się nie martwię już o ten sezon, tylko przyszły. Dużo piłkarzy nie jest zadowolonych. Dużo z nich nie ma kontraktów na następne rozgrywki. Trzeba zacząć już planowany nowy. Każdy, kto wie, jak funkcjonuje piłka nożna powinien wiedzieć, że jak już jesteś uratowany, to możesz sobie ustawiać wszystko i planować – stwierdził Podolski na antenie Canal+.

– U nas wygląda to na razie nieprofesjonalnie. Mam nadzieję, że to się jakoś zmieni, bo nie da się tak pracować, aby co rok wkładać tą samą energię i emocje. Trzeba inaczej do tego podejść, ale co mam powiedzieć. Gramy fajny sezon, jesteśmy jedną z najlepszych drużyn. Idzie nam dobrze, wyciskamy wszystko z trenerem Janem Urbanem. Zostało nam kilka meczów i nie mamy w nich o co się martwić – dodał.

Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika