AktualnościTransmisje i meczeSkróty meczów

Awantura na meczu Lechia Gdańsk - FK Akademija Pandev. "Pierwsi spośród sprawców zostali zidentyfikowani i zatrzymani".

, , Konrad KoniecznyAwantura na meczu Lechia Gdańsk - FK Akademija Pandev. "Pierwsi spośród sprawców zostali zidentyfikowani i zatrzymani".fot. Mikolaj Barbanell/Shutterstock.com

W pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Lechia Gdańsk pokonała 4:1 (3:0) FK Akademija Pandev. Niestety podczas starcia doszło do wielkiej awantury na trybunach... Klub wydał już w tej sprawie oficjalny komunikat.

Lechia Gdańsk pewnie pokonała FK Akademija Pandev. Na listę strzelców w ekipie Tomasza Kaczmarka wpisali się Flavio Paixao (trzy gole) oraz Łukasz Zwoliński. Jedynego gola dla gości strzelił Dusan Joković. Podczas spotkania niestety doszło do wielkiej awantury na trybunach. Grupa pseudokibiców wdarła się na stadion i rozpoczęła bójki. Według informacji mediów sporo osób ucierpiało po tym zdarzeniu. Drużyna z Trójmiasta wydała już w tej sprawie oficjalny komunikat.

"To oświadczenie jest naszym oficjalnym i jedynym stanowiskiem na dziś i prosimy o Państwa zrozumienie. Kiedy tylko będziemy wiedzieli więcej i będziemy mogli się tym z Państwem podzielić, będziemy oczywiście przekazywać kolejne informacje.

Jak widzieliśmy grupa chuliganów przerwała wszystkim prawdziwym kibicom w Gdańsku piłkarskie święto. Chcielibyśmy raz jeszcze jednoznacznie potępić takie zachowania. To dla nas absolutnie niedopuszczalne.

Cała nasza drużyna, klub – wiele osób, od wielu tygodni pracowało, aby dziś kibice mogli zobaczyć z trybun pierwszy od kilku lat mecz i zwycięstwo Lechii w europejskich pucharach. Niestety, zamiast przeżywać wspólnie z kibicami Lechii to spotkanie, byliśmy świadkami niedopuszczalnych zachowań. Wiemy, że służby podjęły już działania, zabezpieczyły monitoring, a pierwsi spośród sprawców zostali zidentyfikowani i zatrzymani.

Sędzia i delegat zadecydowali, że spotkanie będzie wznowione. Nie wiemy jakimi konsekwencjami zakończy się dla klubu ta sytuacja. Jest nam po prostu niezwykle przykro, że grupa chuliganów próbowała zniszczyć prawie 15 000 osób na trybunach to spotkanie. Nie ma i nigdy będzie zgody na takie zachowania na gdańskim stadionie!" - napisał klub na swojej oficjalnej stronie.

Lechia Gdańsk zagra rewanżowe spotkanie z tym klubem 14 lipca o godzinie 17:00.

Źródło: Lechia.pl, TVP Sport - You Tube

 

Reklama Megogo
Reklama Megogo
Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika

Reklama Megogo