Aktualności
Transmisje i meczeSkróty meczów

Naby Keita zawieszony przez Werder Brema. W tym sezonie już nie zagra [Oficjalnie]

, , Wiktoria GierulaNaby Keita zawieszony przez Werder Brema. W tym sezonie już nie zagra [Oficjalnie]fot. Michele Morrone / Shutterstock.com

Naby Keita w tym sezonie nie zagra już w barwach Werderu Brema. Gwinejczyk został zawieszony przez swój klub i otrzymał karę finansową.


Pomocnik dołączył do niemieckiego klubu jako wolny zawodnik przed rozpoczęciem kampanii 2023/24. Wówczas wygasł jego kontrakt z Liverpoolem. Pierwsza kampania w nowych barwach nie była jednak udana. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy sezon Keity będzie jednocześnie jego ostatnim w Niemczech. 

Przez dokuczające mu kontuzje rozegrał zaledwie pięć spotkań w rozgrywkach Bundesligi. Tylko raz wyszedł w podstawowym składzie. I to właśnie było kością niezgody pomiędzy piłkarzem a zespołem. 29-latek bowiem odmówił wyjazdu z drużyną do Leverkusen, kiedy tylko dowiedział się, że trener nie wystawi go od pierwszej minuty. Konsekwencje okazały się naprawdę surowe. Naby Keita bowiem nie zagra już w tym sezonie dlaWerderu Brema, w dodatku będzie musiał zapłacić karę. Według niemieckich mediów, włodarze szukają niesfornemu piłkarzowi nowej drużyny. 

Jako klub nie będziemy tolerować zachowania Naby'ego. Zawiódł swoją drużynę w trudnym okresie związanym z naszą ostatnią formą i dostępnością składu, stawiając własne interesy ponad interesy zespołu. Nie możemy na to pozwolić. Na tym etapie sezonu potrzebujemy pełnej koncentracji na pozostałych meczach i zespołu, który trzyma się razem. Dlatego nie mamy innego wyjścia – wyjaśnił dyrektor sportowy, Clemens Fritz.

Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika