AktualnościTransmisje i meczeSkróty meczów

Oficjalnie: Fonseca przejmuje AC Milan

, , Adam NowakOficjalnie: Fonseca przejmuje AC Milanfot. charnsitr / Shutterstock.com

Milan otwiera nowy rozdział swojej bogatej historii, powierzając ster drużyny Paulo Fonsece.

Portugalczyk, który w przeszłości zdobywał doświadczenie we włoskiej Serie A, prowadząc AS Romę, tym razem przejmuje odpowiedzialność za zespół "Rossonerich" w nadziei na kolejne sukcesy. Jego umowa, zawarta do końca czerwca 2026 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok, sygnalizuje długoterminowe zaufanie do jego umiejętności trenerskich.

Paulo Fonseca powraca do Włoch

Po dwuletnim okresie trenowania francuskiego Lille, Paulo Fonseca zdecydował się na powrót do Włoch. W swoim pierwszym podejściu do Serie A, jako trener AS Roma, odniósł mieszane sukcesy, zajmując piąte i siódme miejsce w lidze, a także dotarł do półfinału Ligi Europy. Swoją karierę trenerską Fonseca rozpoczynał w rodzinnej Portugalii, gdzie zdobywał najważniejsze krajowe trofea z takimi zespołami jak FC Porto czy Braga.

Przyszłość "Rossonerich" pod jego skrzydłami rysuje się w jasnych barwach, zwłaszcza że Fonseca jest znany z ofensywnego stylu gry, co może przynieść świeżość do dotychczasowego stylu gry Milana. Swoje doświadczenie potwierdził zdobyciem dziewięciu trofeów, w tym siedmiu z Szachtarem Donieck.

Zmiana warty w Milanie

Paulo Fonseca zastępuje Stefano Pioliego, który po pięcioletniej kadencji opuszcza San Siro z tytułem mistrza Włoch zdobytym w sezonie 2021/22. Decyzja o zmianie trenera została ogłoszona przez Zlatana Ibrahimovicia, obecnego działacza klubu, który podczas konferencji prasowej w ośrodku treningowym Milanello podkreślił zasługi Pioliego dla klubu.

Reklama Megogo
Reklama Megogo
Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika

Reklama Megogo