Aktualności
Transmisje i meczeSkróty meczów

PKO Ekstraklasa: Legia wygrywa z Górnikiem w Zabrzu (WIDEO)

, , Kamil GierobaPKO Ekstraklasa: Legia wygrywa z Górnikiem w Zabrzu (WIDEO)fot. fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Lany Poniedziałek był bardziej wesoły dla piłkarzy Legii Warszawa.

Górnik Zabrze i Legia Warszawa dostarczyli kibicom emocji, których poszukiwali. Poniedziałkowy mecz, będący kluczowym punktem 26. kolejki PKO Ekstraklasy, wywołał szeroki rezonans zarówno przed, jak i po jego zakończeniu.

Pierwsza połowa - oczekiwania i rzeczywistość

Choć pierwsza część meczu nie spełniła wszystkich oczekiwań, to momenty, w których drużyny przełamywały wzajemne obrony, były iskrą, która rozpaliła prawdziwą pasję na trybunach. "Wojskowi" zdołali wykorzystać jedną z nielicznych okazji, co pozwoliło im na chwilową dominację w grze. Bramka Tomasza Pekharta, zdobyta dzięki współpracy z Jurgenem Elitim, była pięknym zwieńczeniem ich starań.

Warto jednak zwrócić uwagę na zmianę dynamiki gry w drugiej połowie, kiedy to inicjatywa zdecydowanie przeszła w ręce gości.

Druga połowa - czas decyzji

Momentem przełomowym okazał się wykorzystany rzut karny przez Lawrence'a Ennali, który przywrócił równowagę i otworzył drogę do ostatecznej batalii. Ten gest sprawił, że mecz nabrał nowego tempa, a decydujące minuty należały do graczy Legii. Wejście Bartosza Kapustki na boisko i jego szybka bramka, a następnie precyzyjne uderzenie Josue po asyście Marca Guala, przypieczętowały losy spotkania.

Jan Urban, choć przed meczem wyrażał się w żartobliwym tonie, nie przypuszczał zapewne, że to jego drużyna będzie miała ostatnie słowo. Koniec spotkania zdecydowanie należał do Legii Warszawa, co stanowiło potwierdzenie słów trenera. 

Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika