Aktualności
Transmisje i meczeSkróty meczów

Trener Pogoni Szczecin i analityk klubu wypowiedzieli się przed meczem w Lidze Konferencji z KR Reykjavík. "To najbardziej utytułowany zespół w całej Islandii".

, , Konrad KoniecznyTrener Pogoni Szczecin i analityk klubu wypowiedzieli się przed meczem w Lidze Konferencji z KR Reykjavík. "To najbardziej utytułowany zespół w całej Islandii".fot. Dziurek/Shutterstock.com

Dzisiaj o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie pierwszej rundy eliminacji do Ligi Konferencji pomiędzy Pogonią Szczecin a KR Reykjavík. Przed pierwszym starciem głos zabrali trener "Portowców" Jens Gustafsson oraz analityk klubu Przemysław Jasiński.

W pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Pogoń Szczecin trafiła na islandzki KR Reykjavík. Pierwszy mecz odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00 w Polsce (Szczecin), a rewanż zaplanowano na 14 lipca (20:15). Przeciwnika przed spotkaniem przeanalizowali trener Jens Gustafsson oraz analityk "Dumy Pomorza", Przemysław Jasiński.

- Przede wszystkim liga islandzka jest bardzo fizyczna. Gra się tu w bezpośredni sposób, z wykorzystaniem prostych środków, często posyła się piłki za plecy obrońców. Do tego sporo dośrodkowań. To takie rzeczy, które od razu się rzucają w oczy. Jeśli chodzi o sam KR, to wiemy, że to najbardziej utytułowany zespół w całej Islandii. W tym sezonie ich wyniki może nie są najlepsze, bo z ostatnich pięciu meczów w lidze wygrali tylko jeden, natomiast w spotkaniu z nami na pewno nie zabraknie im determinacji. To są europejskie puchary , a oni mają w nich doświadczenie z gry w ostatnich latach i generalnie są bardzo doświadczoną drużyną - stwierdził Przemysław Jasiński.

- Dotąd grałem z islandzkimi drużynami tylko towarzysko. Mogę jednak powiedzieć, że wiem trochę o ich mentalności. W poprzednim klubie, w którym pracowałem, mieliśmy islandzkiego piłkarza. On właśnie był przykładem takiej twardej, islandzkiej mentalności i nieustępliwości - dodał nowy trener "Portowców" Jens Gustafsson.

Źródło: pogonszczecin.pl

 

Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika